אודותיי

לדרך היוגה נחשפתי לראשונה בגיל 22, בטיול להודו. שם, על גג של אשראם שניצב על גדת נהר הגנגס בעיר רישיקש, תרגלתי יוגה לראשונה. אני זוכרת שהתרשמתי מהאווירה המיסטית משהו שנלוותה לתרגול.

גיליתי שמהלך תרגול יוגה שונה מכל פעילות גופנית אחרת שהכרתי. ההנחיה להפנות את תשומת הלב פנימה, אל הרבדים הרגשיים / תחושתיים העמוקים שנמצאים בתוכי, מעבר לרובד הטכני, גרמה לי לרצות לתרגל עוד ועוד, ובאמצעות התרגול לחקור ולהבין לעומק את עצמי, את המבנה הפנימי שלי, את מה שמניע אותי לפעולה זו או אחרת, ולגלות באיזו אווירה אני חיה בתוכי.

 

היוגה הפגישה אותי עם עצמי, והמסע שלי התחיל...

במשך 15 השנים האחרונות אני צועדת בדרך הזאת, שיודעת גם עליות ומורדות, מפתיעה אותי בכל פעם מחדש ופותחת לי דלתות לגילויים חדשים על עצמי, על העולם ועל החיים המופלאים הללו.

תרגלתי עם מורים נהדרים מאסכולות תרגול שונות. במקביל ליוגה תרגלתי גם טרילותרפיה, תטא הילינג ורייקי, העמקתי קצת במסורת הבודהיזם ומעט במסורת היהודית. כל מה שהיה בו צוהר להתנסות ולהבנה של הרוח.

עבורי יוגה היא מסע שלא נגמר. אין ממש מטרה, יש דרך. אנחנו אלה שיוצקים משמעות לחיינו, ואם נבחר בזה, חיינו יכולים להיות מלאים באהבה, מסירות ותשוקה למצות כל חוויה לצורך התפתחות וגדילה.

 

מסורת היוגה המבורכת נותנת כלים להתבוננות ומתוך ההתבוננות צומחת תבונה. נפתחים ערוצים בתודעה שלנו ואנחנו נחשפים לשדות מידע, לתובנות ולשאילת שאלות מהותיות לקיום חיינו מתוך בחירות חופשיות, מחוץ למבנים ופרדיגמות פנימיות.

יוגה היא דרך המאפשרת יציאה לחופשי. הלב נפתח וההתבוננות מתרחבת ומעמיקה הרבה מעבר ל"נראה". החיים הופכים לחוויה עוצמתית ועמוקה יותר ויותר, כי בכל רגע, בכל פעולה, אנו נמצאים. בנוכחות מלאה. בלב קשוב, כאן ועכשיו.

בשנים האחרונות אני לומדת המון ממורי האהוב שמעון בן אבי, ביו היתר כאסיסטנטית בקורס מורים בהנחייתו, לומדת וחוקרת מתוך השראה. מגלה עוד רבדים של נוכחות, של קיום.

 

בהודיה גדולה ובקידה עמוקה אני מודה על הדרך המופלאה שהתברכתי לצעוד בה. מודה על המורים הנהדרים שליוו ועדיין מלווים את דרכי, לתלמידיי לאורך השנים, למשפחתי, לבעלי האהוב, לילדיי האהובים.

בהכרת תודה על הזכות לצעוד בדרך היוגה ולחלוק אותה עם תלמידיי ושותפיי לדרך, מתוך ענווה והתנסות אישית.

 

נמסטה, קארין דורגה.

 

 

 

 

קארין דורגה גבאי

2015 בוגרת קורס אשטאנגה ויניאסה (500 ש"ל), בהנחיית שמעון בן אבי.

2012 קורס יוגה לנשים בהריון והכנה ללידה פעילה בשיטת התחנות, בהנחיית שירלי בנטואיץ'.

2009-2010 בוגרת קורס מורים בכירים (500 ש"ל), אשראם שיבננדה באי גן העדן שבאיי הבהאמס.

2019- בוגרת קורס יוגה תרפיה בהנחיית גלית לוין